Vijesti

Uživo / BiH – Mađarska 0-1: Poluvrijeme u Zenici, Mađari vode

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između fudbalera Bosne i Hercegovine i Mađarske u okviru 4. kola Lige nacija.

Bosna i Hercegovina – Mađarska 0:1 (Soboslaj 39′)

HT – Kraj prvog poluvremena.
45′ – Minut nadoknade.

45′ – Šansa za Džeku! Sve je sjajno odradio, “slomio” je Orbana, ali lopta ide preko gola.

39′ – GOL! Mađarska vodi u Zenici. Asistenciju Zoltana Nađa iskoristio je Soboslaj i matirao Vasilja.

38′ – Velika prilika za Mađarsku! Tahirović je srušen, Tejlor je pustio da se igra nastavi, a onda je Salaj šutirao malo pored našeg gola.

35′ – Šansa za BiH! Gigović je ubacio loptu koja je prozujala kroz šesnaesterac. Pao je Bičakčić, naši igrači traže penal, no Tejlor je pokazao da se igra nastavi.

34′ – Dobro je, Soboslaj nije namjestio nišanske sprave i poslao je loptu visoko preko našeg gola.

33′ – Soboslaj je izvukao prekršaj Burnića na rubu šesnaesterca, opasna prilika za Mađare.

23′ – Prvi žuti karton večeras, zaradio ga je Katić nakon prekršaja nad Salajem. Katiću je ovo drugi karton, te neće igrati u narednoj utakmici BiH.

20′ – Bilo je opasno! Odlična reakcija Vasilja koji je u posljednji čas reagovao ispred Salaja.

19′ – Malo treba Mađarima da dođu pred naš gol. Sada je Salaj pokušao iz teške pozicije, ali nije bio precizan.

15′ – Bajraktarević diže publiku na noge! Provozao je nekoliko fudbalera Mađarske, a onda izborio prekršaj iz pozicije iz koje se može uputiti kvalitetan centaršut.

14′ – Velika šansa za BiH! Odlična akcija bh. fudbalera. Bila je to kombinacija Kolašinac – Hajradinović, Haris je odigrao odličnu povratnu za Tahirovića koji šutira tik pored stative.

13′ – Brani Vasilj! Prava bomba Bole, ali odlično je intervenisao naš golman.

12′ – Prvi korner na ovom susretu imat će Mađari nakon intervencije Katića.

9′ – Prvi pokušaj Mađara, ali šut Varge završava u naručju dobro postavljenog Nikole Vasilja.

7′ – Uvodno ispitivanje snaga, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

1′ – Gazibegović u šansi! Odmah smo zaprijetili, izašli smo visoko, a Gazibegović je vrebao šansu iz drugog plana.

1′ – Počela je utakmica!

20:35 – Igrači obje selekcije su izašli na teren, slijedi intoniranje himni.

20:30 – Glavni sudija ove utakmice je Englez Entoni Tejlor (Anthony Taylor).

Čovjek ima 377 utakmica u engleskoj Premijer ligi, a BiH je sudio do sada jednom – u kvalifikacijama za Euro 2016. u gostujućoj pobjedi protiv Kipra.

20:25 – Čekamo na prvu pobjedu protiv Mađara.

Ovo je šesti međusobni okršaj BiH i Mađarske. Do sada smo tri puta igrali neriješeno s Mađarima i dva puta izgubili.

20:15 – “Zmajevi” žele zadržati šanse za opstanak u elitnoj diviziji, a za to će biti potreban večerašnji trijumf. Inače, ovo će biti šesti međusobni susret BiH i Mađarske, a naša selekcija ne zna za pobjedu.

20:00 – BH Fanatikosi “zapalili” Zenicu, nema sumnje da će naši fudbaleri večeras imati veliku podršku.

19:50 – Zagrijava se atmosfera, navijači u dobrom raspoloženju i uz pjesmu krenuli prema stadionu.

19:30 – Selektori Sergej Barbarez i Marko Rosi (Marco Rossi) odredili su početne sastave.

BiH: Vasilj, Bičakčić, Katić, Kolašinac, Gazibegović, Burnić, Gigović, Tahirović, Hajradinović, Bajraktarević i Džeko.

Mađarska: Dibuš, Nikitšer, Fiola, Orban, Soboslaj, Šafer, Bola, Zs. Nađi, Varga, Salaj i Botka.

Izvor:avaz.ba